BAA markaziy banki rahbari markaziy bank raqamli valyutasi 2025 yil 4-choragida ishga tushirilishini kutmoqda
28 mart - Birlashgan Arab Amirliklari Markaziy banki (CBUAE) rahbari Xolid Muhammad Balama, Cointelegraph xabariga ko'ra, blokcheyn asosidagi Markaziy bank raqamli valyutasi (CBDC) raqamli dirham 2025 yilning to'rtinchi choragida ishga tushirilishi kutilayotganini aytdi. Raqamli valyuta moliyaviy barqarorlikni oshirishga va moliyaviy jinoyatchilikka qarshi kurashishga yordam beradi. Bundan tashqari, raqamli dirham barcha to'lov kanallarida jismoniy valyuta sifatida qabul qilinadi. Balama raqamli dirham innovatsion raqamli mahsulotlar, xizmatlar va yangi biznes modellari rivojlanishini yanada osonlashtiradi, xarajatlarni kamaytiradi va xalqaro bozorlarga kirishni oshiradi, dedi.
Mas'uliyatni rad etish: Ushbu maqolaning mazmuni faqat muallifning fikrini aks ettiradi va platformani hech qanday sifatda ifodalamaydi. Ushbu maqola investitsiya qarorlarini qabul qilish uchun ma'lumotnoma sifatida xizmat qilish uchun mo'ljallanmagan.